Roketlerle İlgili Tavsiye İstiyorum

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Roketlerle İlgili Tavsiye İstiyorum

Selamun aleyküm. Konu, başlıkta belirttiğim gibi.

Bir keresinde - Free For All - etkinliğinde bir oyuncu ile karşılaştım. Çoğunlukla uçak ve roket kullanıyordu. Elindeki tanklar sadece bölgeleri ele geçirmek içindi ve sayıları da çok fazla değildi. O kişi, müttefiğim olan bir oyuncunun uçaklarının olduğu bölgeye 5-10 arası roket fırlatıp tahkimleri ve hava üslerini yok ettikten sonra konvoya dönüşen uçakları, kendi uçakları ile kolayca patlattı.

Aynı oyuncu ile - Speed event - etkinliğinde de karşı karşıya geldim. Kendisi roket üretip üretip fırlatıyor. 20 orta tank, 20 hafif tank, 15 kadar sp.uçaksavar olan yığınımı Afrika'ya çıkartıp onun merkez bölgesine doğru yola çıkardım. Oyuna tekrar girdiğimde kanatlanıp uçmuşlardı.xD

Sorum ortada; bu roketlerle, roket veya uçak kullanmadan nasıl baş edebilirim?

Cevaplar gelmeden önce bir şeyi açıklamak istiyorum.

Yemek ve petrol bölgelerine 2 tank muhribi, 3 tank savar, 5 uçak savar, 2 topçu koyup, o bölgedeki tahkimlerin seviyesini yükseltiyorum. Sonrasında KM sistemli topçuları, boş bölgeleri ele geçirmekle uğraşan düşman askerlerinin etrafında dans ettirerek yok etmeye dayanıyor taktiğim. O yüzden askerleri hareket ettiremem.

Roket ile oynayan veya roketler ile baş etmiş kişileri konuya bekliyorum. Cevaplar illahaki sadece petrol ve nadir materyal bölgesi olan ülkelere yönelik olmak zorunda değil.

The post was edited 1 time, last by Magnentius: imlâ ().

• Roketler konusunda maalesef yapabilecek bir şeyimiz yok. Bildiğiniz üzere roketler 2. seviyeden itibaren vurulamaz yani 2. seviye bir roketi yok etmenin tek yolu hava üssünden fırlatılmadan önce müdahale etmektir. Kendinizi uçaklara karşı savunmak için ise hava savunma birimleri üretebilirsiniz. Hava savunma konusunda en etkili birimler onlardır. Uçaklar, kullanmayı bilen birinin elinde iken çok tehlikeli birimlerdir. Eğer hava savunma birimlerinizin sayısı fazla olursa (Hava birimlerine savunma puanı olarak en vuran birimler hava savunmalardır) muhtemelen uçakları alt edebilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim!

The post was edited 2 times, last by Magnentius: imlâ ().

• Uçaklara karşı bir önlem sormamıştım. Şu an bir oyunumda 30. gündeyiz. Günlük 8000 nadir metaryal üretimim, 80.000 de nadir metaryal stoğum var.

Karşımdaki adamlar bana sürekli olarak roket fırlatıp duruyor. 2 gün sonra o roketlerin saldırı gücü 38'e çıkacak.

Benim ta nereden üretip getirdiğim tank destroyerleri ve demiryolu toplarını 3-5 roket atıp temizliyor. 1 saat oyuna bakmayıp askerleri boşlasak, geldiğimizde yok edilmiş oluyorlar.

Oyunun ilk 20-25 günü güzel. Taktikler oluşturup ilerliyorsun fakat o roket 3 level olduktan sonra taktik-strateji... hiçbirinin bir önemi kalmıyor. 6 saatte bir bas-bas gönder. 100 petrol tüketimi koymuşlar fakat o roketler üretilir üretilmez fırlatılıyor uzun menzilleri sayesinde. Demir maliyeti önceden 1000 idi, onu 1500'e çıkardılar fakat benim şu an günlük demir üretimim 75.000.

Önceden uçaklar çok güçlüydü ve engellenmeleri zordu. Şimdi uçakların özellikleri düşürülünce millet daha fazla rokete yöneldi. Bu da Almanya, Yunanistan, Fransa, İspanya... Tek petrol bölgesi olan ülkelerin kazanma oranını 0'a indirdi.

Roketlerle ilgili şikayetler yabancı forumlarda mevcut, buraya da ben eklemiş olayım. xD

Eğer bu roket, maliyeti 2000 malzeme ve 3500 demir olan demiryolu topuna tek atabilecekse, roketin maliyetinin 5000 demir, 1500 nadir materyal gibi bir şey olması lazım.

Roketler şu an oyunun hatası gibi bir şey. Strateji oyununda stratejiye gerek kalmadan yenmenizi sağlayan bir şey. Bütün kara birimlerini işe yaramaz, çöp parçaları haline getiren bir şey.

Bunu da şikayetlerin arasına eklerseniz sevinirim.

The post was edited 1 time, last by Magnentius: imlâ ().