Deniz Kuvvetleri ( Donanma ) Hakkında Bilgilendirme

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Deniz Kuvvetleri ( Donanma ) Hakkında Bilgilendirme

Herkese selam , bu konuda Call of War'ın deniz kuvvetleri hakkında bilgiler vereceğim . Başlayalım

Oyundaki Donanma Çeşitleri

Muhrip

Muhripler, denizaltıları ve nakil gemilerini yok etmek için en ideal birliktir. Denizaltı saldırılarına karşı ana muharebe gemilerini savunmak üzere onlara eşlik etmeleri gerekir. Muhripleri üretmek için 1. seviye sanayi kompleksi ve 1. seviye deniz üssü yeterlidir .

Denizaltı

Denizaltılar, yalnızca başka birkaç birlik tarafından bulunabilen ve saldırı yapılabilen gizli birliklerdir. Nakil gemilerine ve savunmasız ana muharebe gemilerine saldırı için idealdir. Maliyeti ise düşüktür . Denizaltıları üretmek için 1. seviye sanayi kompleksi ve 1. seviye deniz üssü yeterlidir .

Kruvazör

Kruvazörler savaş gemileri ve muhrip karışımı hızlı saldırı gemileridir ve her ordu bünyesinde belirli bir noktaya kadar her iki görevi de yerine getirebilirler. Özellikle diğer gemilerinize Hava Savunma desteği sağlamak için uygunlardır. Kruvazörleri üretmek için 1. seviye sanayi kompleksi ve 2. seviye deniz üssü yeterlidir .

Savaş Gemisi

Savaş Gemileri uzun menzillidir ve gemilere karşı en iyi saldırı aracıdır. Fakat yavaşlardır ve işini yapabilmesi için denizaltılara karşı korunması gerekir. Savaş Gemilerini üretmek için 1. seviye sanayi kompleksi ve 3. seviye deniz üssü yeterlidir .

Uçak Gemisi

Uçak Gemileri , normal bombardıman uçaklarının ulaşamayacağı deniz bombardıman uçaklarının ve avcı uçaklarının onlardan çalışmasına izin veren mobil hava sahalarıdır . Uçak gemisini mutlaka diğer gemilerle koruyarak kullanın . Uçak gemilerini üretmek için 1. seviye sanayi kompleksi ve 3. seviye deniz üssü yeterlidir .

Aklıma şuanlık bunlar geldi bir şeyler eklemek isteyen olursa yorumlarda bekliyorum :thumbup:
      boocaspr

Game Operator | Call of War

Bytro Labs GmbH | TR Community Support

✮ Dark-Legacy
    • Merhaba, Forum da dolaşırken yazınızı gördüm. Verilen bilgi gemilerin özelliklerini yansıtıyor. Benim çözümünü bulamadığım sorun şu:
      Denizaltı, savaş gemisine karşı,
      Muhrip, denizaltıya karşı,
      Kruvazör, hava saldırısına karşı etkin.
      Kruvazöre karşı ne kullanabiliriz?
      Sadece kruvazör mü, yoksa başka bir gemi türü daha etkin olabiliyor mu?
      Teşekkürler.
      SURMENE
    • Savaş gemilerinin menzilleri sayesinde kruvazörler etkisiz kalıyor. Denizaltılar ise denizlerde muhrip hariç her şeyi parçalıyor da eminim bunları siz biliyorsunuzdur tam olarak anlamadım herhalde soruyu ben :)
      "History is written by the victors"
      :00000455:
    • SURMENE wrote:

Merhaba, Forum da dolaşırken yazınızı gördüm. Verilen bilgi gemilerin özelliklerini yansıtıyor. Benim çözümünü bulamadığım sorun şu:
      Denizaltı, savaş gemisine karşı,
      Muhrip, denizaltıya karşı,
      Kruvazör, hava saldırısına karşı etkin.
      Kruvazöre karşı ne kullanabiliriz?
      Sadece kruvazör mü, yoksa başka bir gemi türü daha etkin olabiliyor mu?
      Teşekkürler.
      Uçak Gemisi > Muhrip
      Muhrip > Denizaltı
      Denizaltı > Savaş Gemisi
      Savaş Gemisi > Kruvazör
      Kruvazör > Uçak Gemisi
      Pendusa
      Dark-Legacy Leader

• TTashh wrote:

Denizaltı hariç tüm donanma parcalarına karşı uzaktan muhrip korumalı savaş gemileri ile vurmak en mantıklısıdır
      Deniz bombardıman uçaklarıyla kolaylıkla yok olabilecek filo dizilimi ama genel olarak oyunda filo savaşına pek önem veren olmadığı için sorun olmaz
      Pendusa
      Dark-Legacy Leader