Fazla Mekanize Takılmanın zararları ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ben oyunda bir dengenin olduğunu düşünüyorum. mesela coğrafik konuma, kaynak yeterliliğine ve müttefiğim varsa onların durumlarına göre birimlere yoğunlaşmaya çalışıyorum. Ama şu bir gerçekki uçak sanayisi gelişmiş ülkeler ww2 de de daha başarılı savaşlar çıkartmıştır. Uçak birimlerine ağırlık verilmesi gerektiğini düşünyorum. Ve ikiden fazla birim çeşidine yönelmek kaynak açısından aşırı yıpratıyor ve savaşlarımı olumsuz etkiliyor. bu sebeble ya uçak+mekaniz vyahutta mekanize artı menzilli topçulara yönelmeyi tercih ediyorum. tabi dediğim gibi ülkemin konumuna göre donanmayla da çok güzel işler çıkartabiliyorum. Ek olarak eklemek isterim ki bu 2 kola yönelme olayının oyunda farkında olömalı ki 2 araştırma hakkı veriyor. tabi bunda adaletli olması ve oyun süresi de etkilidir.
    • Mekanize piyade her ne kadar mekanize de olsa zırhlı birliklere karşı güçsüzdür. Bir hava saldırısında veya hafif tank saldırısını durduramazlar fakat şehirde ve dağda iyi iş çıkarabilirler. Dengeli kullanmanız gerekir, sadece mekanize piyade gitmemelisiniz.