10'luk Asker Kuralının Yanlış Anlaşılması

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• 10'luk Asker Kuralının Yanlış Anlaşılması

Önsöz
      Genel olarak deneyimli oyuncuların hepsi bilse de yeni başlayanlarda gördüğüm kadarıyla bir yanlış anlaşılma var ve bunu düzeltmek istiyorum.

Konu
      Öncelikle merhabalar. Daha önceden birliklerinizin altında bulunan /10 simgesini ve eğer aşarsanız kırmızıya dönen, sadece 10 birliğiniz hasar verebilir yazısını görmüş olmalısınız. Bunu yeni oyuncular her orduyu 10'a bölmeliyim tarzında düşünebiliyor. Örnek olarak her orduya 2 topçu 2 zırhlı 2 o 2 bu şeklinde 10luk düzenliyor fakat olay tam da burada patlıyor. 10'luk kuralı lehimize çevirmemiz gerekiyor örnek olarak ben eğer ordumu 10 hava savunma, 10 orta tank, 10 zırhlı araç ve 10 topçu şeklinde hazırladım diyelim ( abartılı bir örnek bunu yapmayınız). Benim ordumun 40 lık olması 10 topçumun aynı anda vurmasına engel oluşturmaz eğer 11 topçum olursa 10 u vurabilir sanırım mantığı anlatabilmişimdir. Sizin düşmanınıza en çok hasar veren ilk 10 birliğiniz savaşır bu nedenle böyle bir birlikte düşman uçaklarına 10 uçak savarınız, düşman piyadelerine 10 zırhlı aracınız ve de uzaktaki askerlerine menzilli olarak 10 topçunuz hasar verecektir. Bu nedenle ordunuzu 10 luk tutmak yerine 10 luk kuralı kendiniz için kullanın ve zaferin tadını çıkarın. Tabi ki asla ordunuzu bu denli büyük tutmayın 10 u her geçişinizde ordunuzun can puanı düşer bu nedenle ordunuzun durumuna sayısına ve niceliğine göre lehinize çevirin. İyi oyunlar dilerim.