Gazeta Naczelna #09 | Sierpień

    This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

    • Gazeta Naczelna #09 | Sierpień


      SPIS TREŚCI
      (KLIKNIĘCIE PRZENOSI DO ARTYKUŁU)

      Chcesz dołączyć do zespołu Gazety Naczelnej i pisać artykuły do następnego numeru?
      Nie ma problemu, skontaktuj się z nami!

      Podobał Ci się numer? Daj łapkę w górę/lajka!

      1. Co nowego? by Mortes
      2. Kącik satyryczny by Fury
      3. Wywiady by Defous
      4. Polska Liga Sojuszy by Defous
      5. Ciekawostki by Northern Pride
      6. Aszkiera by Defous
      7. Historia w krzywym zwierciadle by Rotmistrz Zbigniew
      8. Kącik kulturalny by Mortes
      9. Muzyka wojenna by malhit
      10. Piłkarskie wiadomości by RoskoHardOffensive
      11. Rankingi by zjawa666
      12. Wasza twórczość
      13. Listy od czytelników
      14. Suchar miesiąca
      15. Cenzoduda miesiąca
      16. Reklamy
      17. Ogłoszenia parafialne
      18. Redakcja



      >>>>>POPRZEDNI NUMER<<<<<
      >>>>>NUMER CZERWCOWY<<<<<

      Chcesz napisać do nas list, który opublikujemy w następnym numerze? Nie ma problemu, wystarczy wysłać tutaj! Za każdy dobry list wypłacamy 2000 golda!

      The post was edited 5 times, last by Defous ().

    • W tym miesiącu raczej nie ma za wielu nowych funkcji wprowadzanych do gry. Zmienił się odrobinę skład polskiego Teamu moderacyjnego, opuściło nas trzech GO - Sonus, Jenerał Sowiński i Sarandir, oraz jeden moderator - Matthias Siggurdson. Bytro, po ostatnich aktualizacjach skupia się na walce z bugami, ale z moich informacji wynika że wkrótce wprowadzą kilka usprawnień do gry, jedno będzie dotyczyć beta testerów, będziecie też mieli możliwość wyrażenia opinii o nowych aktualizacjach w inny sposób niż przez forum. Pewnie niedługo się będziecie mogli o tym dowiedzieć. Aktywnym użytkownikom została przekazana nagroda - 2 tygodnie premium!

      Na CoW, z inicjatywy społeczności ruszyło głosowanie, w którym to wy mogliście zdecydować jaka mapa pojawi się na Call of War. Ostatecznie, po wielu bojach i mobilizacji wszystkich serwerów, wygrała mapa dla 100 graczy z historycznymi granicami. Ale po długich bojach. Z dumą stwierdzam, że drugą rundę głosowania wygraliśmy my i nasza mapa Wojna Polsko-Sowiecka! Gratuluje wszystkim którzy oddali głosy w 3 rundach głosowania, wykazaliśmy się doskonałą organizacją. Z tego miejsca, chciałem podziękować organizatorom głosowania - Nemuritorowi i w szczególności Defousowi, którzy mobilizowali graczy i walczyli o głosy. Nasza mapa przegrała nieznacznie, ale Polacy wykazali się wielką mobilizacją i oddali najwięcej głosów. W czołówce były też serwery angielski i hiszpański.

      Co do samych bugów, nasi deweloperzy aktywnie walczą z tą plagą, wprowadzając coraz to nowe opcje walki z nimi właśnie. Wszystkie bugi muszą zostać naprawione, a więc proszę was, abyście i wy nam pomogli i reportowali wszelkie błędy które widzicie. Tworząc zgłoszenie dotyczące bugu zawrzyjcie w nim proszę wszelkie informacje które pomogą nam go wyśledzić, włączając w to screen błędu, dane dotyczące rozgrywki, jak numer mapy, oraz prowincje w których dochodzi do błędu, abyśmy mogli wam szybciej pomóc.

      Z nowości, doszły mnie słuchy o utworzeniu jakiejś supremacyjnej gazety. Dwutygodnik oficerski, który zdążył wydać jeden numery zanim uznano że potrzeba go zrekonstruować i odświeżyć, jest gazetą na poziomie. Prowadzą świetne wywiady, jeśli chcecie się na taki załapać, skierujcie się na czat supremacy1914, może was złapią przy okazji następnej łapanki. Odpuszczę sobie kąśliwe uwagi, ponieważ sama inicjatywa dla inicjatywy jest inicjatywą. Czy jakoś tak.

      Bytro Labs uruchomiło też dwie strony na serwisach społecznościowych, na których możecie poczytać o nowych aktualizacjach, mają one ułatwić kontakt z graczami. Linki do stron:
      Facebook: https://www.facebook.com/callofwargame/?fref=ts
      Twitter: twitter.com/Bytro_Updates

      The post was edited 1 time, last by Defous ().


    • ORYGINALNY WYWIAD /ORIGINAL EN INTERVIEW: docs.google.com/document/d/1O3…jagsINzc/edit?usp=sharing

      Defous: Cześć Squiggle.

      Sir McSquiggle: Hej Defous.

      Jak się masz?

      Fantastycznie. A jak ty się masz mój sympatyczny polski przyjacielu?

      Dość dobrze. Mamy dość późną godzinę w Polsce, więc piję herbatę i czytam książkę.

      W porządku. Najpierw powiedz nam coś o sobie. Jak masz na imię i czym się zajmujesz? Co lubisz, może jakie masz hobby?

      Różnice czasu czasem są zabawne. To czas obiadowy dla mnie.

      Oh, smacznego w takim razie.

      Jestem Sir McSquiggles, ale w pewnej dalekiej krainie nazywają mnie Jake… Kiedy nie pracuję, korzystam z wolnego czasu grając w gry video, czytając, ucząc się historii, słuchając muzyki, spędzając czas ze znajomymi/rodzoną i sportami. Jestem Community Coordinatorem na Call of War i Administratorem angielskiego serwera. Jestem również Administratorem w New World Empires, wspierając tą rosnącą społeczność. Jestem także Senior Game Operatorem w Thirty Kingdoms. Uwielbiam pomagać ludziom w społeczności gry jeśli tylko mogę, niszcząc moich wrogów na polu walki i pijąc herbatę.

      Whoa, dużo funkcji. Można więc powiedzieć, że pomagasz całej anglojęzycznej społeczności w Bytro, tak?

      Chciałbym móc powiedzieć, że pomagam całej społeczności. Gdziekolwiek jestem potrzebny będę. Jako CC patrzę na wszystkie serwery, ale angielski jest moim głównym językiem.

      Jeden z polskich graczy (filipasso) pyta: "Jak dużo złota dostajesz za bycie CC?".

      Hej Filipasso, Mogę ci powiedzieć, że dostaję trochę więcej niż moderator. Nie jest to dużo więcej niż pozostała załoga, prawdziwym wynagrodzeniem jest doświadczenie. Uwielbiam możliwość komunikacji z ludźmi o innych językach i z innych kultur. Bardzo interesującym jest uczenie się czegoś nowego. I dostaję szansę na naukę trochę nowych języków. Fajnie jest prezentować nowe pomysły dla społeczności i upewniać się, że każdy robi wszystko dobrze.

      Dobrze. Mamy kolejne pytanie od polskiego gracza (razoraz): “Co jest najtrudniejszą rzeczą w byciu CC?".

      Świetne pytanie razoraz! Najtrudniejszą rzeczą w byciu CC jest prawdopodobnie wstawanie i widzenie, że mam 30-40+ powiadomień, które muszę przeczytać z moich czatów. Wtedy muszę przeczytać je wszystkie i upewnić się, że o żadnym nie zapomniałem <śmiech>. Czasami cały dzień zajmuje samo załatwianie problemów, którymi muszę się zająć.

      Mortes pyta: "Słyszałem, że istnieje tu coś w rodzaju mafii kontrolującej różne rzeczy na CoW. To prawda? Co możesz nam na ten temat powiedzieć?”.

      Hej Mortes, interesujące pytanie...Może jest tu jakaś mafia, może nie ma. Jak wszyscy wiecie, to ja mogę być przywódcą tej mafii mwhahah! Ale osobiście myślę, że to słodkie małe koty kontrolują wszystko. Kto nie kocha kotów?

      Dobrze, to tyle. Teraz możemy przejść do właściwego wywiadu. Jaka wygląda twoja historia z grami Bytro? Jak i kiedy zacząłeś swoją przygodę z CoW?

      Moja historia dołączenia do Call of War jest dość prosta. Już w czerwcu zeszłego roku, zacząłem szukać fajnych gier przegladarkowych aby za darmo grać na moim komputerze. Nie byłem dłużej zainteresowany moim PS3 <śmiech>. Szukałem ciekawej gry. Więc przeszukałem internetową dżunglę zanim nie znalazłem Call of War. 26 czerwca 2015 roku jest dokładną datą mojego dołączenia, jest to również data stworzenia mojego sojuszu (SquigglyFriends). Uwielbiam czat i funkcje forum oraz motyw IIWŚ. Poznałem kilku świetnych znajomych w pierwszym tygodniu gry, z niektórymi rozmawiam do dziś.

      Dlaczego "Sir McSquiggle"? To dość nietypowy nick. Tak samo jak twójj awatar z meduzą.

      Jestem typem gościa, który często lubi żartować i dobrze się bawić. Pomyślałem, że zbawnie by było grać z bzdurnym, unikalnym nickiem. Staram się tak robić w grach online. Użyłem meduzy jako mój pierwszy avatar na forum i Skype oraz avatar mojego sojuszu. To najbliższe przedstawienie słowa “Squiggle”. Squiggle to rzadkie i piękne wodne stworzenie. Ilekrość zmieniam te obrazki, staram się by były one słodkimi małymi meduzami.

      Około miesiąca temu zostałeś wybrany na nowego Community Coordinatora o czym poinformowaliśmy w naszym newsletterze. Co sądzisz o takim swposobie przepływu informacji w grze? I o naszej gazecie?

      Cóż najpierw muszę powiedzieć, że uwielbiam obrazki, które są tam rysowane! Szczególnie jeden z meduzą trzymającą kota! Rysownik jest wspaniałym artystą. Myślę, że gazeta jest świetnym sposobem łączenie społeczności razem. Uwielbiam też jej humor.

      Co sądzisz o aspekcie growym w Call of War? Na przykład wiele osób porównuje Call of War do prostszej wersji Hearts of Iron.

      Uważam, że jest bardzo podobne jak Hearts of Iron, Risk, czy nawet Victoria. Wykorzystuje inspiracje z wielu gier, ale sądzę, że jest też unikalny na swój własny sposób. Lubię możliwość gry przeciwko wielu graczom i/lub gry z przyjaciółmi. Layout jest prosty i łatwy do zrozumienia, tak samo jak klasy jednostek.

      Call of War nie jest oczywiście grą idealną. Co według ciebie jest najbardziej potrzebne w CoW na teraz?

      Myślę, że najbardziej potrzebne jest więcej pomysłów na nowe typy jednostek i map. Mam nadzieję zobaczyć większe zaangażowanie między administracjami a społecznością w najbliższych miesiącach. Chciałbym również zobaczyć więcej turniejów.

      Kilka osób z administracji organizuje dużą ankietę z propozycjami na nowe mapy od graczy. Na jakie propozycje głosowałeś i dlaczego na te? I oczywiście co sądzisz o tym projekcie?

      Głosowałem osobiście na Cold War. Myślę, że pomysły na te propozycje to świetny pomysł. To sposób dla społeczności na łączność z developerami by tworzyć grę jeszcze lepszą.

      Masz jakieś przemyślenia na temat Polski i Polaków?

      Uwielbiam Polskę i Polaków. Większość, których poznałem wydawała się być miłymi, życzliwymi towarzyszami. Większość populacji jest katolikami tak jak ja. I mój ulubiony papież, Jan Paweł II jest z Polski. Nie znam polskiego języka, ale chciałbym któregoś dnia się go nauczyć, i może odwiedzić Polskę!

      W tym roku w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie. Jako, że tam mieszkasz mam proste pytanie: Trump czy Hillary i dlaczego? Oczywiście jeśli nie jest to sekret lub coś prywatnego.

      Szczerze, jestem za Trumpem do samego końca. Wcześniej małem innych kandydatów na uwadze, ale ale zostali oni ograniczeni do Trumpa, który jest dla mnie jedynym realnym wyborem. Hillary byłaby jescze gorsza dla tego kraju. To smutne widzieć media przedstawiające ją jako anioła. W jej ponad 30 latach bycia politykiem kłamała i pozwalała Amerykanom ginąć wiele razy. Jest też wiele problemów stojących przed USA, z nielegalną imigracją, terroryzmem i długiem publicznym będącym na czele. Trump według mnie będzie miał większą szansę by rozwiązać te problemy.

      Na koniec wywiadu pytanie niezwiązane z grą. Słyszałem, że jesteś wielkim fanem kotów. To prawda?

      Skąd wiedziałeś, że jestem miłośnikiem kotów???? Ale już na poważnie, kocham koty i uwielbiam oglądać śmieszne zdjęcia/gify/filmy z kotami. Zawsze miałem kota w moim domu od kiedy żyję. Teraz mam małego kota, który nazywa się Izzy.

      Myślę, że to na tyle. Masz może jakąś wiadomość dla polskiej społeczności i naszych czytelników?

      Chciałbym podziękować polskim graczom za bycie niesamowitymi. Czytelnikom za ich czas poświęcony na przeczytanie tego, i za ich wsparcie. I administracji za jej pracę na rzecz społeczności. Polski serwer jest jednym z najlepszych jakiego CoW ma.

      To miłe co mówisz. Dziękuję ci za twój czas i życzę powodzenia Squiggle.

      Dziękuję. Mam nadzieję, że masz dobry wieczór! Doceniam to, że poświęcasz czas dla tego wywiadu.

      The post was edited 2 times, last by Defous ().

    • 1 sezon Polski Ligii Sojuszy na Call of War trwa w najlepsze od 10 dni. Jeszcze przed oficjalnym startem 1 lipca odbyły się 2 ważne wydarzenia. Pierwszym było zamknięcie zapisów na turniej 28 czerwca o 22.00. Oficjalnie na PLS zapisało się 9 sojuszy:
      1. Oddział Wydzielony Wojska Polskiego mjr Hubala
      2. Gwardia Cesarska
      3. Akademia Cesarska
      4. Archangels
      5. Elitarne wojsko Polskie
      6. Starzy Faceci W Czerni
      7. BAD UGLY MANIACS
      8. Sojusz Wojska Polskiego
      9. Life4Poland


      Z 9 powyższych sojuszy finalnie w PLS zagra 8: Elitarne wojsko Polskie nie potwiedziło ostatecznie swojego udziału w turnieju i z tego powodu zostało z niego wykluczone.

      Drugim wydarzeniem, również z 28 czerwca (zaraz po zamknięciu zapisów) było wylosowanie 2 grup na turniej - Alfa i Beta. Losowanie odbyło się poprzez stronę random.org, zostało nagrane i udostępnione na grupie Skype dla liderów sojuszy. Wylosowane grupy prezentują się następująco:

      ALFA:
      1. MiB
      2. BUM
      3. A-C
      4. L4P

      BETA:
      1. CES
      2. Archangels
      3. SWP
      4. Hubal

      Wiedząc już jak będą wyglądały grupy w turnieju na forum CoW opublikowana została tabela i lista terminów wszystkich meczy w fazie grupowej PLS: https://forum.callofwar.com/index.php?thread/7188-pls-tablica-wynik%C3%B3w-i-termin%C3%B3w-sparing%C3%B3w/

      Pierwszego lipca pierwsze mecze miały rozegrać MiB przeciwko L4P w grupie Alfa i CES przeciwko Hubal w grupie Beta. Pierwszy sparing odbył się zgodnie z planem 1 lipca i zakończył już 6 lipca po 7 dniach walki. Za mecz MiB otrzymało 1494 punktów (494 za pkt z mapy + 1000 za zwycięstwo przed 10 dniem) do rankingu PLS, L4P natomiast 75 pkt.



      Drugi mecz, który miał się odbyć pierwszego dnia miesiąca między CES a Hubal został przeniesiony natomiast za zgodą obu liderów z 1 na 21 lipca. Zamiast tego 1 lipca wystartował mecz Archangels z SWP, który domyślnie miał odbyć się 5 lipca. Zakończył się on 9 lipca po 9 dniach walki.

      5 lipca rozpoczął się natomiast tak jak domyślnie było to zaplanowane mecz BUM z A-C.

      Druga połowa lipca i początek sierpnia były dla Polskiej Ligi Sojuszy dość spokojne. Tylko jeden pełny sparing między Gwardią Cesarską, a Oddziałem Wydzielonym Wojska Polskiego mjr Hubala i 2 sparingi, które mają dziś wieczorem wystartować: między MiB a A-C oraz między CES a SWP.

      Co do sparingu między CES a HUBAL to zakończył się on 29 lipca wygraną Gwardii Cesarskiej. Za mecz CES otrzymało 1490 punktów (490 za pkt z mapy + 1000 za zwycięstwo przed 10 dniem) do rankingu PLS, HUBAL natomiast 108 pkt. Był to zarazem czwarty zakończony w pełni mecz w turnieju.



      Jak dotąd nikt nie zgłaszał również podejrzeń użycia Golda na meczach co poniekąd jest czymś pozytywnym, ponieważ oskarżenia takie zawsze budzą wśród uczestników obu stron duże, najczęściej negatywne emocje. Na razie obyło się bez nich. To co było natomiast to zmiany, drobne zmiany w Regulaminie PLS. Najważniejsze z nich to dodanie do punktacji poniższych elementów:
      • Przegrana 20 dnia = liczba pkt w momencie zakończenia meczu + 800 pkt.
      • Użycie Golda na mapie przez gracza powyżej 7500 = minus 1000 pkt + ban na mapie + wyłączenie gracza z rozgrywek
      • Wygrana poprzez walkower = 471 pkt + 800 pkt | walkower oznacza, że drużyna przegrana otrzymuje za mecz 0 pkt bez znaczenia ile pkt ma na mapie w momencie dania walkowera
      Dodany również został nowy punkt do sekcji “Mecze, mapy i zasady ich dotyczące.” właściwego regulaminu:
      • 8. Niezaakceptowanie wyzwania przez przeciwny sojusz w ciągu 24h od momentu oficjalnego startu oznacza automatyczny walkower. To samo tyczy się sytuacji gdy na mapę w ciągu 24h nie wejdzie nikt z przeciwnego sojuszu.
      Ranking Polskiej Ligi Sojuszy można znaleźć i przeczytać tutaj: https://forum.callofwar.com/index.php?thread/6412-pls-regulamin/

      Najbliższe planowane mecze sparingowe w PLS odbędą się natomiast już za kilka dni bo 5 sierpnia. Będzie to mecz między L4P a BUM oraz między HUBAL a Archangels.

      Tabelę ze wszystkimi aktualnymi terminami meczy oraz ich wyników znaleźć można pod tym linkiem: PLS | Tablica Wyników i Terminów Sparingów
    • Potworniaki - potworne nowotwory.

      No właśnie, nowotwory. Określenie rak jest nieco węższe i w kontekście choroby jest używane w przypadku zmian nowotworowych tkanki nabłonkowej. Zatem każdy rak jest nowotworem, ale nie każdy nowotwór jest rakiem. Ale po kolei.

      Potworniaki to takie bardzo dziwne nowotwory, które budzą emocje głównie ze względu na swoją zawartość oraz wygląd. Pochodzą one z komórek pluripotencjalnych - czyli takich, które mają potencjał do różnicowania się w wiele innych komórek organizmu. Dlatego w guzach potworniakowych można znaleźć przeróżne skarby takie jak włosy czy zęby.





      Takie śliczności znajduje się najczęściej w pośrodkowej linii ciała i gruczołach rozrodczych. Pochodzą z zagubionych komórek płciowych, które wędrowały w naszych organizmach w zarodkowym stadium życia.

      Wyróżniamy dwa rodzaje potworniaków: dojrzałe oraz niedojrzałe.

      Dojrzałe pochodzą ze zróżnicowanych komórek i są względnie niezłośliwe. Jednak uzłośliwić się mogą i podobnie jak kiepsko przeprowadzane wywiady - dać raka. Tak właśnie, powstaje wtedy nowotwór nowotworu, w pełni już inwazyjny, niemiły i złośliwy, czyli taki którego nie lubimy.

      Dużo gorsze są potworniaki niedojrzałe, ponieważ wciąż są w stadium różnicowania się, a więc są bardziej aktywne i wredne. Dają nacieki do okolicznych narządów i mają skłonność do dawania przerzutów. Oprócz tego bardzo szybko rosną, najczęściej spotyka się je w okresie młodzieńczym.

      U kobiet częściej występuje niegroźny rodzaj potworniaka zwany torbielą skórzastą jajnika.



      Powoduje bóle brzucha oraz krwawienia z macicy, wykrywamy go za pomocą badania USG. U mężczyzn potworniaki wykrywamy w jądrach i są zwykle niedojrzałe, wobec czego są groźniejsze. Ponadto nie dają zazwyczaj objawów bólowych - można je zdiagnozować wyczuwając twardość moszny (zapraszam panów do zabawy wieczorem). W przypadku któregoś z powyższych symptomów zaleca się jak najszybszy kontakt ze specjalistą.

      Oprócz tego wyróżniamy te najdziwniejsze potworniaki takie jak "płód w płodzie" (rodzaj malformcji polegający na wchłonięciu bliźniaka który pasożytuje sobie wewnątrz zdrowego płodu)


      (potworniak kształtem przypominający dodatkowy, zniekształcony płód- skrobać czy nie skrobać?) oraz wole jajnikowe, które składa się z tkanek tarczycy i może powodować jej objawy jej nadczynności, gdyż wydziela jej hormony.

      Więcej ciekawszych i bardziej odrażających zdjęć można znaleźć w internecie tutaj starałem się wrzucać te bardziej ucywilizowane. Mam nadzieję, że czytacie naszą gazetkę po, a nie przed obiadem. Do następnego :D
    • Deutsch Streik!
      W poniedziałek 25 lipca cały postępowy świat CoWa obiegła wstrząsająca wiadomość od naszych przyjaciół zza Odry. Ankündigung DE Support Team! Ten groźny tytuł okazał się na szczęście mniej groźnym “Ogłoszeniem niemieckiego Supportu”. A treść ogłoszeniem strajku. Całego niemieckiego teamu. Choć powodów podać nie możemy bo byłaby to ostatnia rzecz jaką zrobilibyśmy na CoW to sytuacja jest już na szczęście Niemców pod kontrolą. Obędzie się bez naszej bratniej pomocy z nadwiślańskiego serwera. Na szczęście.




      Janusze Wywiadów
      U naszej krwiożerczej konkurencji rozpoczęła się wielka, letnia ofensywa wydawnicza. Zapoczątkował ją jeden z najbardziej osobliwych wywiadów w historii nie tylko Supremacji, ale i całego polskiego Internetu. Oto jego fragment i zarazem połowa całego wywiadu:

      alvecodo: Witaj - Czy chciałbyś dać wywiad do Gazety Supremacy- Dwutygodnik Oficerski?
      Kenio I Wyzwoliciel: hmmm
      Kenio I Wyzwoliciel: Oczywisie
      alvecodo: Może najpierw przedstaw nam się kim jesteś i jak rozpoczęła się Twoja przygoda w supre- tak w 3 zdaniach
      Kenio I Wyzwoliciel: Mam na imię Jakub. Interesuje się historia szczególnie 1 WS. Kiedy podczas serfowania na internecie znalazłem ja i od razu mi się spodobała
      Kenio I Wyzwoliciel: Tak o po prostu
      alvecodo: Grałeś kiedyś w podobne gry strategiczne i jeśli tak to jak oceniasz supremacy na ich tle?
      Kenio I Wyzwoliciel: Nie grałem, supre to moja pierwsza tak gra
      alvecodo: a jak ją oceniasz?
      Kenio I Wyzwoliciel: od 1 do 10 to silna 8

      Całości z racji naszej troski o zdrowie psychiczne naszych czytelników i stan ich mięśni twarzy nie publikujemy. Cały wywiad wraz z komentarzami czytelników naszej jakże krwiożerczej konkurencji znaleźć można tutaj: http://forum.supremacy1914.com/showthread.php?220584-Dwutygodnik-Oficerski-Numer-2. Tylko dla odważnych!


      Rzeź krowich niewiniątek
      Matthias…
      BĘC
      Sowiński…
      BĘC
      sonus...
      BĘC
      Sarandir…
      BĘC

      Tak w skrócie wyglądał lipiec w administracji na CoW. Oczywiście osobom, które odeszły z TeamPL nic się nie stało (choć nikt ich potem nigdzie nie widział…) a powodami odejść był brak czasu na pracę w teamie i sprawy prywatne.


      Cesarzowi co cesarskie...garniec złota i koniczynę!
      Od kilku dni serwer kwitnącej wiśni na CoW ma nowego Cesarza...i to dosłownie. Main Emperorem (Głównym Cesarzem [?]) japońskiego serwera został prawdziwy irlandzki krasnal...prawda, że nie nadążacie? Spokojnie, ja pisząc to na początku też nie mogłem tego ogarnąć. Ale po kolei.

      Serwer japoński działa na CoW dopiero od około 2 miesięcy. I nie miał przez ten czas nikogo w teamie. Do pomocy z tym niewielkim serwerem zgłosił się znany i szanowany angielski SGO o nicku...Dr. Leprechan, który nie dość posiadania takiego nicku jest również rodowitym Irlandczykiem. A funkcję ME dostał na forum jako pewną formę żartu. I to tyle z tej niecodziennej historii, na pierwszy rzut oka zbyt niewiarygodnej by uwierzyć, że prawdziwej. A jednak.


      Wszystkie ręce na pokład!
      "Wszystkie ręce na pokład! Polscy anglożercy nadpływają!" krzyknął kapitan okrętu HMS Fish&Chips gdy z laptopem na kolanie pisał na szybko ten temat: English Server, Unite!. A wszystko to z powodu ogromnej aktywności polskich graczy CoW w niedawnej ankiecie z propozycjami nowych map. W II rundzie głosowania zdecydowania wygrała Wojna Polsko-Bolszewicka co wywołało na innych serwerach, a zwłaszcza angielskim szok, konsternację i przerażenie. Zaangażowano cały angielski serwer, przez co samotna WPB (wspierana tylko przez PL i 9 graczy z innych servów) minimalnie przegrała. Nie zmienia to jednak faktu, że polski serwer na długo zapadnie w pamięć angielskim graczom.




      The post was edited 2 times, last by Defous ().


    • Odcinek 3.
      Protokół

      Zapewne nie jednen z Was słyszał wiele spiskowych teorii dziejów, w każdej z nich jest zapewne ziarnko prawdy,
      lecz przysłania je stek bzdur i naleciałości. W kolejnym już odcinku "Histori..." chciałbym Wam zatem przedstawić Mędrców Syjonu.

      Kim są owi mędrcy, wg spiskowej teorii byli to dostojnicy żydowscy, którzy w XIX wieku chcieli doprowadzic do globalnej dominacji Izraelitów
      na świecie. Wspomniani przedstawiciele elit judaistycznych mieli się spotykać i planować przejęcie kontroli nad światem. Te jakże niepokojące
      informacje przedstawiają nam Protokoły Mędrców Syjonu, bardzo popularna w XIX i XX wieku broszura oskarżająca Żydów o spiskowanie przeciwko
      całemu światu.


      Abstrahując od zasadności tych podejrzeń, że około 15 milionowa diaspora rozsiana po całym świecie miała by zdolność do przejęcia kontroli nad
      światem, to całe te Protokoły to była jedna wielka mistyfikacja. Pochodzenie większości tego, co składa się na Protokoły, wywodzi się z
      broszury zatytułowanej „Dialogue aux enfers entre Machiavelli et Montesquieu ou la politique de Machiavelli au XIXe siecle par un contemporain”
      (Rozmowy w piekle między Machiavellim i Monteskiuszem) francuskiego satyryka Maurice’a Joly, który atakuje polityczne ambicje Napoleona III,
      posługując się diabolicznymi intrygantami w piekle. Z kolei Joly zaczerpnął znaczną część swojej broszury z popularnej powieści Eugene’a Sue
      „Les Mysteres du peuple” (Ludzkie tajemnice). W dziele Sue spiskowcami byli Jezuici, a Żydzi w ogóle się tam nie pojawiają.

      Jednakże kilkadziesiąt lat później rosyjska Ochrana (carskie spec służby) wydała wersje owej rozprawki, w której bohaterami byli żydowscy rabini.
      Był to bardzo wygodny pretekst do gnębienia Żydów na terenie Imperium Romanowów. Mimo, że od początku informacje zawarte w Protokołach brzmiały
      nieprawdopodobnie to nawet w XX wieku na fali antysemityzmu wykorzystywano je jako koronny argument przeciwko Żydom. Nawet dziś są pośród nas tacy
      co wierzą w internacjonalny spisek żydowski, a to wszystko przez francuskiego satyryka, który chciał zakpić sobiez Napoleona III. No cóż chciał dobrze,
      a wyszło jak zawsze.
    • Dobra, dzisiaj porozmawiamy sobie o filmie “Labirynt”. To znaczy, ja porozmawiam. Wy nie, wy słuchacie i lajki dajecie, tak? Dobrze. A. Czemu kolejny film. Bo tak, koniec pytań.

      Film o którym mówię może się wydawać całkiem poprawny. Oczywiście na pierwszy rzut oka, bo nie ma to jak dobry film kryminalny, który trzyma Cię w napięciu przez cały czas. Oczywiście jak przestaniesz zwracać uwagę na niezdarność tamtejszej policji. Oczywiście jak lubisz ług. Oczywiście jak lubisz scenarzystów którzy zdają się myśleć że nie uda Ci się zauważyć tych wszystkich szczególików. No i oczywiście jak lubisz filmy.

      Gyllenhaal to całkiem dobry aktor, nie mam mu nic do zarzucenia. Gra tu pierwszą rolę i prezentuje się całkiem dobrze w tej roli. W sumie to nie całkiem dobrze. Przez moment odniosłem wrażenie że cały film polega na tym że oficer Loki (nazwisko głównego policjanta-bohatera) próbuje się nauczyć mrugać. Było to o tyle denerwujące, że za każdym razem jak to robił chciałem rzucać w ekran młotkiem i krzyczeć na niego by poszedł lepiej robić wywiady dla pewnej gazetki.



      A o co w filmie chodzi? Dwie dziewczynki zostają porwane, a policjant kierujący sprawą jest tak nieudolny że ojciec jednej z dziewczynek musi wziąć sprawy w swoje ręce i zaczyna torturować jednego ze sprawców. Robi to z pewną zasadniczością, metodycznie, skutecznie. A torturowany, któremu mordę kują przez kilka dni nie wyjawia gdzie są dziewczynki. Na pewno tak było.

      I najlepsza jest ta nieudolność policji. Nie potrafią oni ze sobą powiązać kilku faktów, prowadzący sprawę odkrywa istotny element łamigłówki tylko dlatego że w szale zniszczył sobie klawiaturę, pół biurka, no i porozrzucał wszystko gdzie popadnie. Policja prowadzi wykopki. Wszędzie. Pewnie szukają ukrytych skarbów, wiadomo że to ważniejsze niż poszukiwanie zaginionych dziewczynek. Oczywiście śledzenie jednego z podejrzanych nie wchodzi w grę, nie mamy na to środków ergo mają gorsze niż w Polsce, a to o czymś świadczy. Aha, i na posterunku policji można bardzo łatwo odebrać funkcjonariuszom broń, po co mieliby jej pilnować, nie?

      No i ten idiotyzm bohaterów. Czarny to mazgaj, nie potrafi torturować ułomnego dłużej niż dzień, i od razu musi wygadać się żonce. Ten ułomny, nic nie mówi policji ale oczywiście musi powiedzieć naszemu Drwalowi-Katowi, który bez zbędnego czekania planuje już dla niego tortury. Główny zły czuje potrzebę podzielenia się wszystkim ze swoją nową ofiarą. A ten co wygląda na najbardziej podejrzanego w rzeczywistości sam jest ofiarą przestępcy.

      Czepiając się tego filmu z tych powodów, przyznam się że część podsunął mi kto inny ale wy nic nie słyszeliście, nie mówię że to zły film. Jest całkiem poprawny, a w najbliższej przyszłości pewnie obejrzę go ponownie. By znaleźć kolejne rzeczy do których mógłbym się przyczepić, bo czemu nie.



    • Marsz Alte Kameraden został skomponowany około roku 1889 przez muzyka wojskowego Carla Teikego w Ulm.
      Przełożony kapelmistrz Teikego po przejrzeniu partytur chciał je spalić,
      twierdząc, że „Marszów mamy już dość."

      Jednak nuty marsza nie zostały spalone, a kompozycja stała się jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych niemieckich marszów wojskowych.

      Również za granicą utwór cieszy się dużą popularnością; nawet zaraz po zakończeniu II wojny światowej, gdy granie niemieckich marszów było za granicą niemile widziane, był nadal często wykonywany. Od 2007 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbywa się Festiwal orkiestr "Alte Kameraden". Sam tekst marszu posiada kilka wersji. Marsz bywa grany także w odmianie weselnej.
    • Wstęp: W pierwszej odsłonie Piłkarskich Wiadomości dowiecie się o poszczególnych ligach sezonu 2015/2016, jakie były ostatnio transfery i do tego będzie szczypta historii piłkarskiej.

      1. O różnych ligach sezonu 2015/2016 w skrócie:

      a) Barclays Premier League - ten sezon był pełen niespodzianek,Leicester
      City został mistrzem BPL,zespoły z Manchesteru,City i United mieli
      dosyć ostrą rywalizację ale ostatecznie City wygrał pojedynek o 4 miejsce.
      Chelsea dopiero zajęła 10 miejsce co jest zaskoczeniem ponieważ to
      nawet niewiele lat wcześniej była jedną z najmocniejszych klubów
      angielskich,widać że spadła im forma.A na ostatnim miejscu Aston Villa
      której nikt się nie spodziewał że takie słabe miejsce uzyska.

      b) Ekstraklasa - Tu pierwsze miejsce zajęła Legia Warszawa,aczkolwiek
      duże szanse miał Piast Gliwice bo długo był przodujący w lidze,ale niestety
      ostatecznie zajmuje 2 miejsce.Beniaminek Termalica wypadł w Ekstraklasie
      mizernie,tylko 13 miejsce. Zaskoczeniem jedynym w Ekstraklasie jest to
      że mocny zespół Górnik Zabrze spadnie do I ligi z 15 miejsca.

      c) Ligue 1 - PSG znowu wygrało puchar Ligue 1, Olympique Lyon i AS
      Monaco dzielnie walczyły o 2 miejsce,ale ostatecznie ten pierwszy wygrał
      tą rywalizacje. Olympique Marsylia wypadła w tym sezonie słabo,tylko
      pechowe 13 miejsce.

      2.Transfery - 5 aktualnie najdroższych transferów:

      1 Miejsce: Gareth Bale - 101 mln euro (z klubu Tottenham Hotspur do
      Real Madryt)
      2 Miejsce: Neymar - 88,200 mln euro (z klubu Santos do FC Barcelona)
      3 Miejsce: Luis Suarez - 81,720 mln euro (z klubu Liverpool do
      FC Barcelona)
      4 Miejsce: Di Maria - 75 mln euro (z klubu Real Madryt do Manchester United)
      5 Miejsce: Kevin De Bruyne - 75 mln euro (z klubu VfL Wolfsburg do
      Manchester City)

      3. Historia piłkarska - finał euro 2000:

      W tym finale zmierzyły się reprezentacje Francji i Włoch.W pierwszych
      minutach obie reprezentacje stwarzały groźne sytuacje lecz żadna nie
      zakończyła się bramką.Potem Francja naciskała lekko, lecz do połowy wynik
      utrzymuje się 0:0. Rozpoczyna się 2 połowa,w 55 minucie jest akcja
      włochów,dośrodkowanie i Delvecchio strzela w lewy górny róg bramki!
      W 84 minucie groźna akcja włochów środkiem, Włoch sam na sam z
      bramkarzem i broni ten strzał Barthez. Sędzia techniczny dolicza 4 minuty
      i w nich Wiltord strzela bramkę na 1:1! I w 103 minucie Trezeguet strzela
      bramkę dla Francji 2:1 i tak kończy się mecz!



    • Tworzycie jakąkolwiek twórczość w grze lub poza nią? Fotografia, grafika, rysunki, materiały video, wiersze, powieści, rękodzieło, recenzja, muzyka lub coś innego? Możecie zaprezentować ją w tym dziale. Wystarczy przesłać swoje materiały pisząc PM na forum - o tutaj lub na Skype (defous96). Za każdy taki materiał (o ile jest dobry) wypłacamy po 2000 golda!
    • Chcesz napisać do nas list, który opublikujemy w następnym numerze? Nie ma problemu: wystarczy przesłać swój listy/zapytanie/propozycje na PM na forum - o tutaj lub na Skype (defous96).
      Może to być pytanie/prośba/skarga/krytyka/propozycja/opinia/przemyślenia związane z CoW, ale i nie tylko. Za każdy taki list (o ile jest dobry) wypłacamy po 2000 golda!
    • Fundacja Odrodzenia Polski

      Już za kilka dni będziecie mogli spotkać nas w Krakowie!
      Rozpoczynamy swoją pierwszą wielką akcję! Zbieramy pieniądze na budowę instalacji fotowoltaicznej dla szpitala wojskowego przy ul. Wrocławskiej. Postanowiliśmy zająć się tym, czego nikt jeszcze się nie podjął. Chcemy zmienić Polskę na lepsze! Dlaczego więc chcemy zaopatrywać szpital w prąd? Co to zmieni dla Polski?

      Zależy nam na tym, aby w prasie nie pojawiały się informacje w stylu: Pacjent zmarł, bo w szpitalu zabrakło prądu.
      Tak, tak, wiemy że w szpitalach są generatory. Niestety nie zawsze są one sprawne, a czasami przerwa w dostawach prądu może być tak długa, że najzwyczajniej w świecie zabraknie paliwa. Jednym słowem zwiększamy bezpieczeństwo pacjentów szpitala.
      Drugą sprawą jest zabezpieczenie dostaw prądu do szpitali w przypadku katastrof i konfliktów zbrojnych. Żyjemy obecnie w niespokojnych czasach i wojny tak na prawdę już nikt nie wyklucza. Szpital z własnym źródłem prądu jest w stanie funkcjonować o wiele lepiej w kryzysowych sytuacjach.

      Wróćmy jednak do bardziej przyziemnych spraw. Każdy Polak zainteresowany stanem naszego państwa jest świadom tego, że publiczna służba zdrowia w Polsce kuleje. Brakuje przede wszystkim pieniędzy. Takie instalacje pomogą zmniejszyć koszty utrzymania szpitala. Krótko mówiąc, zostanie więcej pieniędzy (Waszych pieniędzy) w budżecie.

      Czy jeden szpital cokolwiek zmieni w skali całego kraju? Oczywiście że nie. Nie zamierzamy jednak zatrzymać się na jednym szpitalu, ale od czegoś trzeba zacząć. Mamy również nadzieję, że uda nam się zachęcić samorządy do wyposażania swoich budynków w instalacje fotowoltaiczne. Pozwoli to przede wszystkim zmniejszyć ceny prądu i uniezależnić energetycznie Polskę w jak największym stopniu. Jeśli znajdzie się wśród Was ktoś kto chciałby nam pomóc w jakikolwiek sposób - piszcie, dzwońcie, zaczepiajcie nas na ulicy!


      Wspólnymi siłami możemy zmienić Polskę na lepsze


      Kontakt Skype: drix86
      Facebook: facebook.com/FundacjaOdrodzeniaPolski/?fref=ts

      Gwardia i Akademia szukają nowych osób!

      Jesteś na CoW nową, ale aktywną i komunikatywną osobą poszukującą sprawdzonego i dobrze zorganizowanego sojuszu? Zapraszamy w takim razie do Akademii Cesarskiej. Jesteś aktywny, komunikatywny, a dodatkowo grasz już od jakiegoś czasu w CoW i znasz podstawy gry? Dołącz w takim razie do Gwardii Cesarskiej, naszego sojuszu głównego! Podania o przyjęcie wysyłać należy poprzez tą stronę: gwardia.xaa.pl/podanie/





    • Nowy numer Gazety Naczelnej to 4 podstawowe zmiany:

      - dołączył do naszej redakcji RoskoHardOffensive, który będzie zajmował się rubryką "Piłkarskie Wiadomości"

      - CC zgodził się wypłacać po 2000 golda za każdy interesujący list/twórczość własną nadesłaną do gazety

      - od teraz kolor czcionki będzie czarny

      - od teraz nazwa autora rubryki będzie się znajdować nie w poście zawierającym treść rubryki, tylko w Spisie Treści (pierwszym poście)

      Poprzedni 8 numer GN cieszył się popularnością na poziomie 571 wyświetleń (stan na 20:30 1 lipca). To wynik porównywalny z popularnością 7 numeru (663 wyświetleń) zważywszy na fakt, że to dane z 20 dni od momentu publikacji 8 numeru (w przypadku 7 numeru były to dane z 35 dni).


      Dodatkowo warto nadmienić, że Northern Pride planuje nakręcić dla kolejnego numeru GN filmik z Q&A w którym odpowiadałby na pytania graczy związane z grą i nie tylko. Jeśli jego pomysł będzie nadal aktualny to pojawi się w związku z tym za kilka dni odpowiedni temat na forum.
    • @Defous | Wywiady, Polska Liga Sojuszy, Aszkiera
      @Fury | Kącik satyryczny
      @Mortes | Co nowego?, Kącik kulturalny
      @Northern Pride | Ciekawostki
      @zjawa666 | Rankingi
      @malhit | Muzyka wojenna
      @Rotmistrz Zbigniew | Historia w krzywym zwierciadle
      @RoskoHardOffensive | Piłkarskie Wiadomości


      Chcesz dołączyć do zespołu Gazety Naczelnej i pisać artykuły do następnego numeru? Nie ma problemu, skontaktuj się z nami!

      The post was edited 1 time, last by Defous ().