Lord PL Moderator

• Member since May 24th 2016
Last Activity

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Spiffolo -

hi Lord, our alliance (Decima Legio Invicta, position 47) would love to parteciipate in the Alliance World Cup. ive double wrote you also ingame just to be sure

• Dmitry Azarov -

Hi)

• WarzawL -

Hey Lord, Just double tapping with you, i know i wrote you in game, but i write again here to let you know my alliance,( Northern Lights HQ) is interested in joining the Alliance World Cup.

• DaV8iDe -

Hey Lord, my leader (VITTO79) wrote you about the Alliance World Cup. but you didn't add our alliance in the tournament
    can we join it?
    our alliance is named X FLOTTIGLIA MAS
    this is the second alliance of the one you have already added in the forum (the top 5 one)

thanks

• VITTO79 -

Hey Lord,
    We would like to join the Alliance World Cup. Our alliance is X FLOTTIGLIA MAS
    Thanks

• Pretoriano Nero -

Hi Lord,
    If this competition were to start in September,X FLOTTIGLIA MAS INCURSORI would be available to participate. In any case, I will pass this information on to the Italian server and to some other Italian alliance.Thanks a lot !
    Pretoriano Nero IT GO STAFF /Bytro Labs

• rossssw -

Wynik rundy 3 w mojej grupie jest niestety źle obliczony.
    Zgodnie z regulaminem, powinny liczyć się punkty na starcie 26 dnia

"7. Każda z map danej rundy rozgrywana będzie do osiągnięcia przez jednego z graczy wymaganej liczby punktów do jej zakończenia lub jeśli powyższe nie nastąpi w ciągu 25 dni walki – punktację za daną mapę określi liczba punktów na starcie dnia 26-go w gazecie."

Zatem 4 punkty, które zdobyłem dzięki transakcji z Północnymi USA nie powinny się liczyć do mojego dorobku punktowego.
    Zawarłem umowę w południe w 26 dniu, więc 4 punkty za prowincję powinny być dopisane do USA, a mi odjęte.
    Wtedy to Sebcio zajmuje 3 miejsce a ja 4.
    Nie chcę być nieuczciwy, więc proszę o skorygowanie tabeli.
    Pozdrawiam.

• slawekns -

dopisał sie kryspin do kowboi a i jeszcze Arek ma wskoczyć

• Ziomek542 -

Przepraszam za tych graczy z mojego sojuszu po prostu źle ustawiona była mapa i nie wiedzieli

• IwanGrozny1968 -

Proponuję byś te porady również publikował na Forum

Pozdrawiam IwanGrozny1968

• ekcja -

Gratuluję!

• Hubertm8 -

Nick w grze : Hubertm8
    WARIANT 1 – 3 X 3 na mapie 10:Niemcy – ZSRR
    Włochy -UK
    WARIANT 2 – 4 X 2 na mapie 10: Szwecja & Niemcy,
    WARIANT 3 – 4 X 4 na mapie 22:Egipt